enadata: umíme Datové sklady.

Datový sklad: zdroj cenných informací

Datový sklad je místo, kde se konsolidují a ukládají data z celé řady zdrojů. Slouží jako zdroj pro Business Intelligence, vizualizace dat i prediktivní analýzy.

enadata Datový Sklad = vždy aktuální data na jednom místě

Datové sklady stavíme pro naše klienty více než 15 let. Používáme osvědčené produkty společnosti Microsoft: MS SQL Server, Azure SQL Server, Azure SQL DB, Azure Data Factory, SSIS, SSAS, SSRS.
Datový sklad (Data Warehouse, DWH)

Proč datový sklad?

Máte ve firmě spoustu různých datových zdrojů (účetní systém, CRM, mzdy, nákup, obchod,...) ? Začíná být složité mít vše v excelu? Hledáte způsob, jak data konsolidovat? Řešením je datový sklad.

Datový sklad slouží jako 1 místo, kde se čistí a konsolidují veškerá firemní data do přehledné podoby. Vzniká tzv. "jednotný zdroj pravdy". Což v praxi znamená, že v datovém skladu máte vždy správná aktuální i historizovaná data o všech firemních transakcích. Už nemusíte propojovat různé soubory a z nich pak složitě skládat reporty.

Datový sklad perfektně slouží jako zdroj pro Business Intelligence reporting (např. Power BI, Excel), vizualizaci a dolování dat i prediktivní analýzy v oblasti data science.

Výhodou datového skladu od enadata je, že je flexibilní. Kdykoliv můžete přidat další zdroje dat (např. z výrobní linky). Zároveň snadno reaguje na změny tržního prostředí. Datový sklad od nás poroste s vaší firmou.
provozní náklady pod kontrolou

Datový sklad v Microsoft Azure Cloudu

Datový sklad v cloudu Microsoft Azure má několik zásadních výhod oproti on-premise řešení.

Hlavní výhodou datového skladu v Azure cloudu je, že zcela eliminuje vstupní náklady na infrastrukturu, hardware a licence. Datový sklad si tak mohou dovolit i malé firmy.

Provozní náklady datového skladu v Azure odpovídají pouze a jenom reálně spotřebovanému výkonu. Ten se může kdykoliv přizpůsobit vašim potřebám (zvýšení či snížení výkonu).

Optimalizace cloudu je velké téma. Máme bohaté zkušenosti s optimalizací výkonu v Azure. A tak umíme i datový sklad připravit tak, že bude mít perfektní poměr ceny a výkonu.

Rychlost, flexibilita, spolehlivost a bezkonkurenční míra zabezpečení. To jsou důvody, proč malé firmy i globální organizace již mají datové sklady v Azure.
bezkonkurenční zabezpečení

Zabezpečení od Microsoftu

Microsoft Azure je produktem společnosti Microsoft a s tím souvisí i nekompromisní úroveň zabezpečení. Svá data mají v Microsoft infrastruktuře malé i obří firmy po celém světě.​
ETL: plnění datového skladu

Plnění datového skladu pomocí ETL procesů

K tomu, aby se do datového skladu dostala potřebná data, slouží tzv. "Extract - Transform - Load" (zkr. ETL). Je to sada postupů a nástrojů, pomocí kterých se všechna nestrukturovaná data z různých zdrojů čistí, třídí a přesouvají do datového skladu. To vše automaticky a včetně monitoringu výkonu.

V prostředí Micorosft Azure cloudu používáme nejčastěji Azure Data Factory, což je robustní a spolehlivý ETL nástroj od Microsoftu.

Při tvorbě ETL procesů dbáme na to, aby byly robustní a ustály i nestandardní situace na vstupu dat. Zároveň jsou flexibilní a lze je snadno přizpůsobit novým požadavkům trhu i klienta.

Více o našich ETL procesech a zkušenostech se dozvíte zde.
Prvotřídní výkon

Datový sklad = rychlejší analýza

Některá rozhodnutí nemají odklad a je potřeba je činit tady a teď. Naše datové sklady podporují rychlé rozhodování, a to díky optimalizaci výkonu a struktury ukládání dat.

I se stovkami milionů záznamů umí náš datový sklad poskytnout odpovědi okamžitě a bez čekání. Poznáte to zejména při filtrování BI reportů v Power BI, drilování dat a při různých ad-hoc analýzách.

Datový sklad od Datey poskytne vašemu týmu přesná a pravdivá data vždy, kdy je budou potřebovat pro správná rozhodnutí.
pomáháme firmám růst

Od datové nevědomosti k moci

Nasazení MS Power BI je velmi rychlé a nevyžaduje zásahy do firemní datové architektury. Co předchází předání hotového BI řešení klientovi?

1. Analýza potřeb a datových zdrojů klienta

Zhodnotíme vaše potřeby, cíle a zanalyzujeme současné datové zdroje.

2. Návrh a představení řešení klientovi

Navrhneme ideální řešení pro vaše podnikání. Tím může být nasazení Power BI na aktuální zdroj(e) dat nebo i návrh datového skladu.

3. Konzultace s klientem

S klientem zhodnotíme efektivitu a náročnost navrženého řešení. Probereme alternativy, zodpovíme dotazy.

4. Nasazení Power BI

Uvedeme kompletní navržené BI řešení do praxe. V každém případě nasadíme Power BI do vaší firmy.

5. Předání řešení klientovi

Předáme vám hotové kompletní BI řešení. Součástí je zaškolení všech uživatelů.

6. Servis a aktualizace

Následuje servis a aktualizace reagující na změny vašich potřeb či změny v datových zdrojích. Jsme tu i nadále pro vás.

0
Years in Business
0
Happy Clients
0
Projects Completed
0
Awards Won
Reference

Co říkají naši klienti

“We truly could not be more impressed with the team at Stratus. They delivered amazing results - our sales greatly increased.”

Jake Warren
GM Studios
“We had worked with other SEO companies, but it was clear from the outset that Stratus is different. The results speak for themselves.”

testimonial-1
Kim Smith
Squant Media

200+ Reviews

Chcete řídit svůj byznys na základě dat?