Business Intelligence

Stále řešíte data a reporting v Excelu?

Využijte potenciál profesionálního řešení: datového skladu a reportů v Power BI.

Chci konzultaci

Business Intelligence

Naše Business Intelligence řešení pomáhá firmám získat dokonalý přehled o jejich výkonu a o tržních souvislostech. Dokáží se lépe rozhodovat, snadno odhalí skryté příležitosti i hrozby, lépe reagují na tržní změny. To vše díky automatizovanému reportingu.

Jak může Business Intelligence pomoci Vaší společnosti?

 1. Získáte vždy aktuální přehled o výkonu vaší firmy. A to díky vždy aktuálním reportům.
 2. Objevíte silné i slabé stránky a příležitosti, které byly doposud skryté v číslech.
 3. Cenné informace z reportů zpřístupníte všude tam, kde jsou potřeba. Čímž opět podpoříte rozhodovací procesy.
 4. Získáte konkurenční výhodu díky stále aktuálním reportům, kterým budou všichni důvěřovat.

Když už excel nestačí

Každá úspěšná společnost se dříve či později dostane do fáze, kdy už nelze veškerý reporting dělat v Excelu. Je to přirozený vývoj, ve kterém se ocitla většina našich zákazníků. V určitý moment je zřejmé, že je potřeba přejít na profesionální řešení, které poskytne automaticky aktualizované reporty a které umožní přístup k cenným informacím.

Jaké jsou typické symptomy absence profesionální BI řešení?

 1. Vše se řeší obvykle v Excelu. Existuje jeden či více excelů napojených na různé zdroje dat.
 2. Udržovat reporty v Excelu aktuální je časově náročné nebo dokonce núnosné.
 3. Každý má svůj vlastní excelový report s odlišnými čísly. Existuje všeobecná nedůvěra v reporty.
 4. Místo Excelu se používá Power BI jako jediný nástroj i pro konsolidaci a čištění dat. Schází jednotná verze pravdy.

Pokud jste v podobné situaci, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme s Business Intelligence i ve vaší společnosti. Pokud plánujete jeho implementaci nebo jej potřebujete zefektivnit, jste na správném místě. Naše řešení s úspěchem prezentujeme i na univerzitách a máme skvělé reference od našich mezinárodních klientů. Zanechte nám kontakt a náš specialista se vám ozve.

Mám zájem

Datové sklady (DWH)

Datové sklady pomáhají společnostem jejich data konsolidovat na jedno místo a tam je třídit a čistit. Díky datovému skladu tak firmy získávají místo, které slouží pro jednotný reporting a udržuje data vždy aktuální.

Proč chtít datový sklad?

Vaše cenná data budou vždy v přehledné podobě na jednom místě. Výroba, prodeje, sklad a mnohé další… to vše lze  konsolidovat do datového skladu a v datovém modelu pak snadno propojit. Proč malé firmy i mezinárodní korporáty používají datové sklady?
 1. Konsolidace dat: Datový sklad slouží jako centralizované úložiště dat z různých firemních zdrojů (prodeje, sklad, finance, CRM,...). Tímto způsobem se zajišťuje jednotný zdroj informací pro analýzy a reporting. Vzniká takzvaná jednotná verze pravdy.
 2. Analýza historických dat: Datový sklad dokáže data historizovat, což umožňuje sledovat dlouhodobé trendy a provádět historické analýzy. To je klíčové pro strategické rozhodování.
 3. Čištění a standardizace dat: Před uložením do datového skladu se data čistí a standardizují, aby byla přesná, konzistentní a snadno použitelná. To zvyšuje kvalitu dat a spolehlivost analýz.
 4. Snadnější dotazování: Datový sklad umožňuje rychlé vyhledávání a analýzu velkého množství dat. Uživatelé mohou efektivně pracovat s informacemi bez zbytečného hledání v původních zdrojích.
 5. Zabezpečení dat a řízení přístupu: Datový sklad chrání data před neoprávněným přístupem a poskytuje nástroje k efektivnímu řízení přístupu k datům.
 6. Podpora pro analytické dotazy: Datový sklad umožňuje provádět komplexní analytické dotazy nad velkými datovými sadami díky napojeným datovým modelům.

Datový sklad v cloudu

Datový sklad v Azure Cloudu je strategickým nástrojem, který organizacím umožňuje lépe využívat svá data, zlepšovat výkonnost a dosahovat konkurenční výhody. Zejména pak umožňuj velmi snadné škálování výkonu. Řešení DWH v cloudu je tak vhodné pro malé firmy i mezinárodní organizace, kde je požadavek na výkon a spolehlivost zásadní.
 • Nákladová efektivita a škálovatelnost: v Azure cloudu platíte pouze za spotřebovaný výkon. Datový sklad lze snadno škálovat podle aktuální potřeby a ušetřit tak mnoho prostředků.

 • Pokročilé zabezpečení a ochrana dat: Azure cloud od Microsoftu nabízí robustní bezpečnostní mechanismy, které chrání vaše data.

 • Snížení nákladů: Cloudové řešení eliminuje potřebu investovat do vlastní infrastruktury, licencí a údržby. Firmy platí pouze za to, co skutečně využívají.

 • Integrace s dalšími Azure službami: Datový sklad v Azure cloudu je úzce propojen s dalšími cloudovými službami, jako je Power BI, Power Apps, AI Copilot a jakékoliv další služby z celého ekosystému Azure cloudu. To umožňuje snadnou analýzu, vizualizaci a vytváření modelů přímo v cloudu.

Hledáte dodavatele pro datový sklad? Rádi vám pomůžeme. Jsme silný IT partner a s tvorbou datových skladů máme mnohaleté zkušenosti. Datové sklady jsme již úspěšně implementovali takovým zákazníkům, jako např. Energo Pro, Marimex, Amylon a dalším. Zanechte nám kontakt nebo si rovnou s naším specialistou domluvte nezávaznou schůzku.

Image

Pojďme si domluvit nezávaznou on-line schůzku

Ing. Lukáš Konvička
Senior Business Intelligence Architect

    +420 777 555 831
    lukas.konvicka@enadata.cz

Reporty v Power BI

Jste firemní zákazník, který potřebuje rychle a efektivně analyzovat a prezentovat svá data? Hledáte nástroj, který vám umožní snadno vytvářet a sdílet interaktivní reporty a vizualizace dat? Řešením je Power BI, což je reportovací nástroj od společnosti Microsoft, který vám nabízí jednoduchost, flexibilitu, spolupráci a mobilitu.

Power BI se dlouhodobě řadí jako nejlepší Business Intelligence nástroj na trhu. Poskytuje firmám moderní reporty, které jsou uživatelsky velmi intiutivní. Umožňuje řídit oprávnění přístupu k datům, řeší spolupráci v týmech, lze jej propojit do dalších programů, jako například MS Teams nebo Power Apps. Je to aktuálně nejlepší reportovací nástroj.

Jaké výhody přináší MS Power BI?

 1. Intuitivní ovládání: Power BI přináší vzhled a ovládací prvky, na které jsou uživatelé zvyklí z ekosystému Microsoft produktů.
 2. Snadné sdílení mezi týmy a kolegy: Power BI umožňuje vytvářet sdílené reporty a dashboardy. Týmy mohou spolupracovat na analýze a sdílet své poznatky.
 3. Dostupnost v počítači i na telefonu.
 4. Automatická aktualizace reportů.
 5. Propojení napříč celým Microsoft ekosystémem: MS Teams, Power Apps, AI, Copilot, Machine Learning, Fabric,...
 6. Pokročilé funkce a spolehlivost: řízení oprávnění na úrovni řádků, zasílání upozornění, dostupnost odkudkoliv, implementované AI,...
Image

Jakékoliv zdroje dat

Power BI reporting umíme nasadit na všechny myslitelné zdroje dat: datový sklad, účetní systémy (Helios, Pohoda,...), databáze, Excel, Sharepoint, Dynamics 365, zdroje v cloudu i on-premise, ... 

I vaše data umíme proměnit v cenné informace. Máme za sebou dvacet let zkušeností v oblasti Business Intelligence a mezinárodní reference, které to dokazují.

Image

Skvělý výkon a zabezpečení

Power BI nabízí výkonný a spolehlivý reporting. Je dostupný odkudkoliv a zvládne desítky milionu řádků. Data jsou vždy aktuální. Reporty jsou dostupné i na mobilním zařízení. Zabezpečení funguje na úrovni jednotlivých reportů i konkrétních transakcí (Row Level Security).

Reporty lze snadno sdílet mezi uživateli s jasně definovanými pravidly a přístupy. Vedoucí týmu tak může snadno řídit a spravovat oprávnění k přístupům.

Image

Instalace bez vstupních investic

Power BI funguje na bázi měsíčního předplatného. Menší i větší společnosti ocení, že se vyhnou vstupním investicím do infrastruktury. Počet licencí lze navíc kdykoliv průběžně měnit, čímž lze reagovat na dynamické prostředí trhu.
Image

Pojďme si domluvit nezávaznou on-line schůzku

Ing. Lukáš Konvička
Senior Business Intelligence Architect

    +420 777 555 831
    lukas.konvicka@enadata.cz

Datové modely

Datové modely jsou klíčovým stavebním kamenem pro efektivní analýzu dat a business intelligence. Tyto modely vytvářejí strukturu pro spolupráci mezi IT týmem a obchodními týmy, umožňují řídit oprávnění přístupů a zlepšují integritu dat. Díky nim můžete sledovat klíčové ukazatele výkonnosti a efektivně rozhodovat na základě kvalitních dat. Datové modely jsou mostem mezi technickými požadavky a obchodními cíli, a jejich správné využití přináší rychlé a přesné výsledky.

Jaké konkrétní výhody datové modely přináší?

 • Definují klíčové metriky: každý datový model by měl definovat klíčové metriky, KPIs, datové typy a vztahy mezi entitami. To je důležité zejména pro self-service BI byznysové uživatele.
 • Umožňují rychlé analýzy: datové modely obsahují již agregovaná data dle klíčových dimenzí a metrik, což umožňuje velmi rychlé analýzy.
 • Propojují IT a byznysové prostředí: správně navržený datový model zpřístupňuje data z datového skladu byznysovým uživatelům v čitelné a srozumitelné podobě.
 • Automaticky se aktualizují: data v reportech se díky modelům automaticky aktualizují.
 • Zajišťují spolehlivou interpretaci: díky jasně definovaným metrikám, dimenzím a vztahům mohou byznysoví uživatelé provádět analýzy a spolehlivě výsledky interpretovat.
 • Poskytují potřebný výkon: díky agreagaci dat v modelu je možné provádět i komplexní analýzy. Výsledky v reportu se zobrazí okamžitě.

Naše společnost ENADATA má bohaté dlouholeté zkušenosti s datovými modely. Jsme odborníci na jejich návrh a optimalizaci. Naše týmy mají hluboké znalosti v oblasti Power BI a business intelligence.

Správně navržené datové modely jsou klíčem k efektivní analýze dat a strategickému rozhodování. Pokud hledáte spolehlivého partnera pro datové modelování nebo celý Business Intelligence projekt, ozvěte se. Rádi vám pomůžeme.